क्रिकेट विश्वकप: कोहलीद्वारा उत्कृष्ट प्रदर्शन , सचिनको कीर्तिमान बराबर

भारतले आइसिसी क्रिकेट विश्वकप २०२३ को ३७ औँ खेलमा आइतबार दक्षिण अफ्रिकामाथि ठुलो जित हासिल गरेको छ। कोलकाताको प्रतिष्ठित इडेन गार्डेनमा भएको खेलमा भारतले २४३ रनले शानदार जित हात पारेको थियो ।

दक्षिण अफ्रिकाका ब्याट्सम्यानका लागि भारतको बलियो बलिङ आक्रमण अत्यन्त कठिन साबित भयो र २७.१ ओभरमा मात्र ८३ रनमा अलआउट भयो। भारतीय बलरहरूले गति र स्पिनको घातक प्रहारले दक्षिण अफ्रिकाको ब्याटिङ लाइन अपलाई ध्वस्त पारे।

यो जितसँगै भारतको अङ्क तालिकाको शीर्ष स्थानमा पुगेको छ । प्रत्येक खेलसँगै भारतीय टोलीले विश्वकप ट्रफीमा आफ्नो दाबी बलियो बनाएको देखिन्छ।

उता , यो हारपछि दक्षिण अफ्रिका अङ्क तालिकाको तेस्रो स्थानमा झरेको छ । दक्षिण अफ्रिकाको टिमले आफ्नो विश्वकपको सपनालाई जीवित राख्नका लागि आफ्नो आगामी खेलहरूमा पुनः सङ्गठित र बलियो लयमा फर्कन आवश्यक भएको छ।

कोहली- सचिनको कीर्तिमान बराबर

कौशल र दृढ सङ्कल्पका साथ मैदानमा उत्रिएका विराट कोहलीले कोलकातामा भएको आइसिसी पुरुष क्रिकेट विश्वकप २०२३ मा दक्षिण अफ्रिका विरुद्ध आफ्नो ४९ औँ ओडिआई शतक प्रहार गरे। उनको यो उल्लेखनीय प्रदर्शन र शतकले भारतलाई महत्त्वपूर्ण जित मात्र होइन कोहलीले  सचिन तेन्दुलकरको कीर्तिमानको बराबरी पनि गरेका छन् ।

कोहलीको आफ्नो शतक विशेष दिनमा बनाएका छन् – त्यो हो उनको जन्मदिन ! उनको प्रदर्शन उनको असाधारण प्रतिभा र अटल भावनाको प्रमाण थियो। कोहलीले आफ्नो जन्मदिनमा शतक पूरा गर्दा इडेन गार्डेन हर्षोल्लासले गुन्जिएको थियो।

यो शतकले कोहलीलाई सचिन तेन्दुलकरसँग बराबरी बनाएको छ, तेन्दुलकरको नाममा पनि ४९ ओडिआई शतक छ। यो कोहलीको करियरमा एउटा महत्त्वपूर्ण कोसे ढुङ्गा हो, जसले क्रिकेटका महान् खेलाडीहरूमाझ उनको स्थानलाई थप महत्त्व दिएको छ ।

सचिन तेन्दुलकरले दिए विराट कोहलीलाई बधाई

क्रिकेट लिजेन्ड सचिन तेन्दुलकरले ट्विटरमा विराट कोहलीलाई आफ्नो ४९ औँ एक दिवसीय शतकमा बधाई दिएका छन्। कोहलीले कोलकातामा दक्षिण अफ्रिकाविरुद्धको आइसिसी पुरुष क्रिकेट विश्वकप २०२३ को खेलमा यो कोसे ढुङ्गा हासिल गरेका थिए।

आफ्नो ट्विटमा तेन्दुलकरले लेखेका छन्, ‘विराटले राम्रो खेले । यो वर्षको सुरुमा ४९ बाट ५० मा जान मलाई ३६५ दिन लाग्यो। मलाई आशा छ कि तपाई ४९ बाट ५० मा जानुहुन्छ र केही दिनहरूमा मेरो रेकर्ड तोड्नुहुनेछ। बधाई छ”!!

तेन्दुलकरको ट्विटले क्रिकेटका दुई महान् खेलाडीबिचको सौहार्द र आपसी सम्मान झल्काउँछ। उनका शब्दहरूले कोहलीको उपलब्धिलाई मात्र स्वीकार गर्दैन, कोहलीले आफ्नै कीर्तिमानलाई पार गर्ने प्रेरणा समेत पाएका छन् ।

ट्विटरमा भएको यो आदानप्रदानलाई विश्वभरका फ्यानहरूले न्यानो स्वागत गरेका छन्, जो उत्सुकताका साथ विश्वकप हेरिरहेका छन् र आफ्नो मन पर्ने टोली र खेलाडीहरूको लागि हर्षोल्लास गरिरहेका छन्। खेल अगाडि बढ्दै जाँदा उनले ५० औँ ओडिआई शतक कहिले पुर्‍याउन सक्छन् र नयाँ कीर्तिमान बनाउन सक्छन् भन्ने सबैको नजर कोहलीमा गएको छ ।

शीर्ष प्रदर्शनकर्ताहरू:

आइसिसी क्रिकेट विश्वकप २०२३ मा भारत र दक्षिण अफ्रिकाबिचको खेलमा उत्कृष्ट प्रदर्शन गर्ने खेलाडीहरू यस प्रकार थिए:

भारत:
विराट कोहलीले १२१ बलमा १०१ रन बनाए र खेलको प्लेयर अफ द म्याच घोषित भए।
आर शर्माले २४ बलमा ६ चौका र २ छक्का प्रहार गर्दै ४० रन बनाए ।
एस अय्यरले ८७ बलमा ७ चौका र २ छक्का प्रहार गर्दै ७७ रन बनाए ।
आर जडेजाले ९ ओभरमा ३३ रन दिएर ५ विकेट लिए ।

दक्षिण अफ्रिका:
एम जेन्सेनले ३० बलमा १४ रन बनाए ।
आर डुसेनले ३२ बलमा १३ रन बनाए ।
दक्षिण अफ्रिकाका लागि यो कठिन खेल थियो, तर यी खेलाडीहरूले आफ्नो प्रदर्शनका साथ उभिए।

जिएनबीबाट

 

 

श्रोत: आइएनएस-स्वतन्त्र समाचार

स्वतन्त्र समाचार सेवा / INS का अन्य पोस्टहरु:
Independent News Service (INS)

सम्पर्क आदर्श मार्ग, थापाथली, काठमाडौँ
फोन  : 01-4102022 / 01-4102121
इमेल : freedomnews2022@gmail.com

सोसल मिडिया

प्रधान सम्पादक: तारानाथ दाहाल

© 2021 Freedom News Service Pvt Ltd. All rights reserved

Copy link