लोकन्त्रान्त्रिक मूल्य मान्यता स्थापित गर्न सूचनाको हक

सञ्चार तथा सूचना प्रविधि मन्त्री ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्कीले सरकार लोकन्त्रान्त्रिक मूल्य मान्यता स्थापित गर्न पूर्ण प्रतिवद्धता रहेको र सोका लागि सूचनाको हक प्रभावकारी रुपमा कार्यान्वयन हुनुपर्ने वताउनु भएको छ।

उहाँ राष्ट्रिय सूचना दिवसका अवसरमा बोल्दै हुनुहुन्थ्यो। सूचनाको हकसम्बन्धी ऐन प्रमाणीकरण भएर कार्यान्वयनमा आएको सम्झनामा प्रत्येक बर्ष भदौ ३ गते राष्ट्रिय सूचना दिवस मनाउदै आइरहेको छ ।

सोही अवसरमा प्रमुख सूचना आयुक्त महेन्द्रमान गुरुङले सूचनाको हकलाई भूई तहका नागरिकसम्म पुर्‍याउन अझै प्रयास गरी लोकतन्त्रको बलियो बनाउन सकिने धारणा व्यक्त गर्नुभयो । यस आयोगका पूर्व सूचना आयुक्त श्रीआचार्यले राष्ट्रिय सूचना आयोगलाई स्रोत, साधन सहित थप अधिकार सम्पन्न बनाउनुपर्ने कुरामा जोड दिनुभयो । आयोगका पूर्व सूचना आयुक्त तथा कार्यवहाक प्रमुख सूचना आयुक्त श्रीआचार्यको योगदानको स्मरण गर्दै कदरपत्र सहित सम्मान गरिएको थियो ।

श्रोत: आइएनएस-स्वतन्त्र समाचार

स्वतन्त्र समाचार सेवा / INS का अन्य पोस्टहरु:
Independent News Service (INS)

सम्पर्क आदर्श मार्ग, थापाथली, काठमाडौँ
फोन  : 01-4102022 / 01-4102121
इमेल : freedomnews2022@gmail.com

सोसल मिडिया

प्रधान सम्पादक: तारानाथ दाहाल

प्रबन्ध सम्पादक: राजेश घिमिरे

© 2021 Freedom News Service Pvt Ltd. All rights reserved

Copy link
Powered by Social Snap