प्रख्यात इतिहासकार ज्ञानमणि नेपालको निधन

नेपालको प्राचीन तथा मध्यकालीन इतिहासबारे गहिरो अध्ययन-अनुसन्धान गरेका श्रद्धेय इतिहासकार ज्ञानमणि नेपालको ९२ वर्षको उमेरमा मङ्गलवार  निधन भएको छ ।

उहाँले,  इतिहासका अनुसन्धाता प्रा. नयराज पन्तको संयोजनमा चलेको ‘इतिहास संशोधन मण्डल’ मा आबद्ध रही नेपालको ऐतिहासिक तथ्य र इतिहास लेखनमा दूरगामी महत्त्वको अद्वितीय योगदान पुर्‍याउनु भएको छ। इतिहासका विविध विषयमा उहाँले लेखेका अनुसन्धानपूर्ण पुस्तक तथा अनेकौँ लेख-रचनाहरू प्रकाशित छन् ।

लामो समयदेखि मुटुको रोगलगायत समस्या झेल्दै आएका नेपालको मनमोहन कार्डिओभास्कुलर एन्ड ट्रान्सप्लान्ट सेन्टरमा उपचार चलिरहेको थियो ।गत शुक्रवार उहाँलाई सिभिल अस्पतालबाट गङ्गालाल हुँदै मनमोहनमा भर्ना गरिएको थियो ।

नेपालले एक उच्च कोटिको प्राज्ञ गुमाएकोले गम्भीर क्षति भोग्नुपरेको छ । स्वतन्त्र समाचार सेवाको पहिलो अङ्कमा उहाँको विशेष -लेख प्रकाशन गरिएको थियो। हामी स्वर्गीय नेपालमा हार्दिक श्रद्धाञ्जली अर्पण गर्दछौँ।

श्रोत: आइएनएस-स्वतन्त्र समाचार

स्वतन्त्र समाचार सेवा / INS का अन्य पोस्टहरु:
Independent News Service (INS)

सम्पर्क आदर्श मार्ग, थापाथली, काठमाडौँ
फोन  : 01-4102022 / 01-4102121
इमेल : freedomnews2022@gmail.com

सोसल मिडिया

प्रधान सम्पादक: तारानाथ दाहाल

© 2021 Freedom News Service Pvt Ltd. All rights reserved

Copy link