निर्माण सामाग्रीको मूल्य वृद्धिमा व्यवसायी संघको विरोध 

निर्माण सामाग्री उत्पादन गर्ने उद्योगहरूले निर्माण सामग्रीहरूको मूल्य अत्याधिक मात्रामा वृद्धि गरेमा काठमाडौं उपत्यका निर्माण व्यवसायी संघले विरोध जनाएको छ ।  

संघका महासचिव शान्तकुमार श्रेष्ठले आज एक विज्ञप्ति निकालेर विभिन्न शक्ति केन्द्रहरूको आडमा केही समूहहरूले निर्माण सामग्रीहरू, नदीजन्य पदार्थ, तरल पदार्थ र खनिज पदार्थ लगायत सञ्चालन गर्ने गरेकाे बताएका हुन् । जसले गर्दा यी उद्योगहरूको वैज्ञानिक तथा व्यवहारिक समस्या समाधान हुन नसकेको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।  

उद्योगहरूबाट उत्पादित निर्माण सामग्रीहरूमा कृत्रिम अभाव देखाउँदै कालोबजारीबाट उच्च मूल्यमा खरिद गर्नुपर्ने अवस्थाबाट निर्माण व्यवसायी तथा उपभोक्ताहरू मारमा परेको भन्दै संघले विरोध जनाएको हो । 

गृहमन्त्रालयले गत पुष २० गते  एक सूचना मार्फत दिएको निर्देशनबाट निर्माण कार्यको मुख्य सिजनमा विना पूर्व सूचना निर्माण सामग्री उत्पादित उद्योग तथा क्रसर उद्योगहरूबाट उत्खनन उत्पादन र ओसारपसारमा नियमन गरिदिएको देखाउँदै कृतिम अभाव गर्दै मूल्य वृद्धि गरेका छन् । यसबाट विकास निर्माणका कार्यहरू ठप्प हुन पुगेको संघले जनाएको छ ।

स्थानीय निकायले निर्माण कार्यका लागि खानी तथा नदी जन्य सामग्रीहरूको विना मापदण्ड अनुचित रूपले फरकफरक निर्धारण गर्ने गरेको छ । यस्ता महत्वपूर्ण कार्यहरूमा संघीय सरकारद्वारा नै निर्धारण गरिदिई गुणस्तरीय मापन समेत राज्यबाटै तोक्न र उचित मूल्य निर्धारण गर्न काठमाडौं उपत्यका निर्माण व्यवसायी संघका महासचिव शान्तकुमार श्रेष्ठले विज्ञप्तिद्वारा माग गरेका छन् ।

प्रत्येक वर्ष बजार अनुगमन विना नै केही व्यक्तिहरूको स्वार्थका कारण हुने यस्ता खाले मूल्य वृद्धिका कारण निर्माण व्यवसायीहरू आफ्नो पेशाबाट विमुख हुनुपर्ने बाध्यता आएको र सरकारले सुरु गरेको निर्माण विकासको आयोजनाहरूलाई समेत बाधापुग्ने अवस्था सृजना गरेको हुँदा यस प्रति गम्भीर भई प्रभावकारीरूपमा बजार अनुगमन गरी मूल्यवृद्धि नियन्त्रणमा सार्थक पहलका लागि सरकार माग गरेका छन् । 

श्रोत: आइएनएस-स्वतन्त्र समाचार

स्वतन्त्र समाचार सेवा / INS का अन्य पोस्टहरु:
निर्माण सामाग्रीको मूल्य वृद्धिमा व्यवसायी संघको विरोध 
Independent News Service (INS)

सम्पर्क आदर्श मार्ग, थापाथली, काठमाडौँ
फोन  : 01-4102022 / 01-4102121
इमेल : freedomnews2022@gmail.com

सोसल मिडिया

प्रधान सम्पादक: तारानाथ दाहाल

© 2021 Freedom News Service Pvt Ltd. All rights reserved

Copy link